Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Szczecinie

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności

aktualnosciInauguracja Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2019

Drukuj PDF

Inauguracja Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2019

 

Zaprasza na obchody Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2019 w województwie zachodniopomorskim, które w tym roku odbywać się będą pod hasłem "W drodze".
 
 
EDDplakat 2019
 
 

Cerkiew greckokatolicka w Białym Borze zabytkiem

Drukuj PDF

cerkiew Biały Bór 5

 

Cerkiew greckokatolicka p.w. Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy w Białym Borze zabytkiem.

 

 


25 lipca 2019 roku do rejestru zabytków województwa zachodniopomorskiego została wpisana cerkiew greckokatolicka p.w. Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy wraz z integralnymi elementami wystroju malarskiego, położona w Białym Borze.

Więcej…
 

Statuetka "Błękitnej Damy" dla WUOZ Szczecin

Drukuj PDF

Statuetka "Błękitnej Damy" dla WUOZ Szczecin

 

 

Statuetka "Błękitnej Damy" dla WUOZ Szczecin.

 

DSC06939

Więcej…
 

Otwarte spotkanie z MKZ

Drukuj PDF

Otwarte spotkanie z Miejskim Konserwatorem Zabytków

 

Miejski Konserwator Zabytków w Szczecinie serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące dofinansowania prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowanych przy zabytkach Szczecina.

Spotkanie odbędzie się w dniu 31 maja 2019 roku, o godzinie 17:00 w sali sesyjnej Rady Miasta Szczecin, w gmachu Urzędu Miejskiego przy pl. Armii Krajowej 1 w Szczecinie.

W trakcie spotkania omówione zostaną zasady i tryb udzielania dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach z budżetu Gminy Miasta Szczecin, w tym sposób przygotowania wniosku i rozliczenia dotacji.

Spotkanie kierowane jest zwłaszcza do właścicieli i posiadaczy zabytków, zarządców zabytkowych nieruchomości, wspólnot mieszkaniowych, kościołów i związków wyznaniowych oraz organizacji społecznych zajmujących się ochroną dziedzictwa kulturowego Szczecina.

 

MKZ

 

 

Nowe zabytki w województwie. Rok 2018.

Drukuj PDF

Nowe zabytki w województwie. Rok 2018.


Zabytki nieruchome wpisane do rejestru zabytków województwa zachodniopomorskiego  w 2018 r. ( księga A rejestru zabytków) :

 

1. Cmentarz żydowski w Boleszkowicach, gm. Boleszkowice, pow. Myślibórz - cmentarz żydowski z reliktami kamiennego muru ogrodzeniowego w granicach nieruchomości gruntowej oznaczonej jako dz. nr 33/4 obręb 0001 Boleszkowice - nr rejestru :  A-1729;  
Cmentarz  założony dla mieszkańców Boleszkowic i okolic, wyznawców obrządku Mojżeszowego. Pochówki na w/w cmentarzu sięgają prawdopodobnie  przełomu XVIII-XIX w. Otoczony kamiennym murem zachowanym w stanie ruiny. Cmentarz zlokalizowany został w południowej części Boleszkowic przy drodze do Namyślina.

foto1

 

Więcej…
 


Strona 1 z 7
 • Młyn w Głęboczku

  Prace remontowe

 • Młyn w Głęboczku

  Prace remontowe

 • Chwarszczany

  Prace remontowe

 • Swobnica