Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Szczecinie

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności

 aktualnosci

 Żniwa w Gosławiu

Drukuj PDF

Żniwa w Gosławiu

 

Koleżanki, Koledzy i Sympatycy

Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków

Zapraszamy na

ŻNIWA w GOSŁAWIU

21 lipca 2018 r. od godziny 14:00

 

Żniwa - plakat

 

    Kiedy to w historycznej, ryglowej zagrodzie nr 66 pana Roberta Szymanowskiego (wpisanej do rejestru zabytków odbędzie się 3 edycja pokazu tradycyjnych żniw połączona z możliwością zapoznania się z rodzimą techniką budowlaną, problematyką konserwatorską w tego typu obiektach charakterystycznych dla Pomorza Zachodniego. Będzie można wziąć udział w warsztatach plastyczno-budowlanych dla dzieci i młodzieży, wysłuchać prelekcji oraz degustować tradycyjne potrawy.

Jest to wydarzenie bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych, dające możliwość kontaktu z dziedzictwem materialnym i obrzędowością agrarną naszego regionu. Pozwala jednocześnie dotknąć historycznej materii in situ.

Wydarzenie patronatem objęli także:

Burmistrz Trzebiatowa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Ujście Regi Trzebiatowska Organizacja Turystyczna.

Maria Witek

prezes SKZ Szczecin.

 

Konkurs "Zabytki z Kulturą"

Drukuj PDF

Konkurs "Zabytki z Kulturą"

 

Szanowni Państwo,

Przez całe wakacje od 2 lipca do 31 sierpnia 2018 r. na stronie internetowej Narodowego Instytutu Dziedzictwa zabytek.pl i na kanale TVP Kultura będzie trwał konkurs "Zabytki z Kulturą".

Żeby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się w serwisie i za jego pomocą stworzyć propozycję wycieczki szlakiem zabytków, znajdujących się na portalu.

Zgłaszane wycieczki będą oceniane pod kątem zarówno atrakcyjności, konceptu, jak i wkładu własnego np. przygotowanie fotografii czy ciekawych opisów zabytków wpisanych do rejestru zabytków. Dla laureatów  konkursu "Zabytki z Kulturą" przewidziano atrakcyjne nagrody kamery GoPro oraz kamery Cube. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi we wrześniu 2018 r.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie nid.pl oraz zabytek.pl

 Rozstrzygniecie konkursu nastąpi we wrześniu 2018 r.

Spot:  https://youtu.be/2OiOSWvYqe8

 

konkurszabytki

 

Zabytek Zadbany 2018

Drukuj PDF

Zabytek Zadbany 2018

 

zabzad2018

 

Programy MKiDN 2018

Drukuj PDF

MKiDN

 

I NABÓR DO PROGRAMU MKIDN ?OCHRONA ZABYTKÓW? NA ROK 2018

 

 

 

   Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił program Ochrona Zabytków na rok 2018, dotyczący udzielania dotacji celowych na prace przy zabytkach. Pierwszy termin naboru, dotyczący wyłącznie prac planowanych do wykonania w roku 2018, będzie trwał do 31 października 2017 r.

Drugi termin naboru upłynie 31 marca 2018 r. i będzie dotyczył zarówno prac planowanych do wykonania w roku 2018 jak i refundacji poniesionych kosztów za prace przeprowadzone w latach 2015-2017.

Strategicznym celem programu Ochrona Zabytków jest zachowanie materialnego dziedzictwa kulturowego, realizowane poprzez konserwację i rewaloryzację zabytków nieruchomych i ruchomych oraz ich udostępnianie na cele publiczne.

Instytucja zarządzająca programem: Departament Ochrony Zabytków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Prognozowany budżet programu : 112 125 000 zł

 

 

Szczegółowe informacje na stronie internetowej MKIDN: http://www.mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/finansowanie-i-mecenat/programy-ministra/programy-mkidn-2018/ochrona-zabytkow.php

 

 

 

 

 

 

Apel: Pomóżmy Beacie!

Drukuj PDF

Pomóżmy Beacie w powrocie do zdrowia!

 

MakowskaPomoc2

 


   Beata Makowska jest architektem od trzydziestu lat zajmującym się zabytkami Szczecina i województwa Zachodniopomorskiego. W dniu 3 marca 2017 roku w czasie wykonywania swojej pracy Beata uległa poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. Jej stan jest ciężki.

   Po sześciu miesiącach spędzonych w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Szczecinie Beata została przeniesiona do domu. 1 października br. Beata zostanie przeniesiona do kliniki rehabilitacyjnej. To umożliwi intensyfikację procesu rehabilitacji neurologicznej. Nie ulega wątpliwości, że jest to jedyna szansa aby Beata mogła powrócić zdrowia. Z tego względu od samego początku chcemy zaangażować najlepszych specjalistów. W najbliższej przyszłości Beata odwiedzi również inne podobne ośrodki w Polsce. Czeka ją wieloletnia specjalistyczna rehabilitacja neurologiczna, która jest bardzo kosztowna. Wiemy jak bardzo chcecie Jej pomóc!
Za każdą pomoc z serca dziękują mąż - Dariusz oraz synowie: Piotr i Krzysztof.


Razem możemy więcej!!!

Pomóżmy Beacie powrócić do zdrowia!!!

Możesz pomóc wpłacając dowolną kwotę na subkonto w PLN Fundacji Forani:

61 1750 0012 0000 0000 3670 4969


Nr SWIFT Raiffeisen Bank Polska to RCBWPLPW, IBAN baku: PL
 

UWAGA! W tytule przelewu prosimy koniecznie wpisać:
"DAROWIZNA Beata Makowska"


Możesz też pomóc Beacie przekazując 1% podatku. Wpisz numer KRS Fundacji Forani: 0000420954 i cel szczegółowy: Pomoc Beata Makowska. Z całego serca dziękujemy Wszystkim Darczyńcom!

 

Zmiany w Ustawie o Ochronie Zabytków

Drukuj PDF

dziennik ustaw

 

 

Zmiany w Ustawie o Ochronie Zabytków

 

 

2 sierpnia br. została podpisana przez Prezydenta RP ustawa z dnia 22 czerwca 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz niektórych innych ustaw

 

Ustawa ukazała się drukiem 25 sierpnia 2017r.

Więcej…
 


Strona 3 z 12
 • Młyn w Głęboczku

  Prace remontowe

 • Młyn w Głęboczku

  Prace remontowe

 • Chwarszczany

  Prace remontowe

 • Swobnica