Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Szczecinie

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

Młyn w Głęboczku

Drukuj PDF
Młyn wodny w Głęboczku.

Młyn wodny szachulcowy z 1898r., został wpisany do rejestru zabytków pod numerem 1 139 w dniu 14 października 1980 r. Młyn w Głęboczku jest jedną z atrakcji turystycznych na kajakowym szlaku rzeką Drawą

Gleboczek_0

Prace zabezpieczające zostały wykonane z powodu złego stanu drewnianej konstrukcji obiektu a nie wykonanie prac doprowadziło by do zawalenia konstrukcji. W związku z tym od dnia 19.06.2012r. wykonawaca rozpoczął na zlecenie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków p. Ewy Staneckiej prace budowlane zabezpieczające budynek zabytkowego młyna wodnego w Głęboczku , gmina Czaplinek.

 

Gleboczek_1

 

Gleboczek_2

 

Autorem dokumentacji ZABEZPIECZENIA TECHNICZNEGO MŁYNA DO CZASU REWALORYZACJI I PRZEBUDOWY NA CELE UŻYTKOWE jest mgr inż. arch. Maciej Płotkowiak.

 

Gleboczek_3

 

Gleboczek_4

 

Zadanie jakie postawiano przed wykonawcą prac zabezpieczających polega na zbudowaniu wewnętrznej konstrukcji wsporczej, zabezpieczającej budynek przed zawaleniem, poprawiając statykę i chroniącą konstrukcję obiektu przed całkowitym zniszczeniem. W naszej ocenie prace zabezpieczające umożliwią inwestorowi przeprowadzenie w sposób bezpieczny rewaloryzacji obiektu w terminie dla siebie dogodnym zmieniajac jego dotychczasową funkcję na użytkową.

 

Gleboczek_5

 

Gleboczek_6

Gleboczek_7

Gleboczek_9

Gleboczek_10

 

Dodatkowo, w ramach prac zabezpieczających, wykonawca uszczelni przeciekający dach poprzez wymienię przegniłych desek, całość dachu zabezpieczy preparatami chemicznymi antygrzybicznymi i pokryje dach papą .  
Przejdź do galerii

 
 • Młyn w Głęboczku

  Prace remontowe

 • Młyn w Głęboczku

  Prace remontowe

 • Chwarszczany

  Prace remontowe

 • Swobnica