Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Szczecinie

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

"Zabytek Zadbany 2011" - konkurs

Drukuj PDF

zabytek zadbany "Zabytek Zadbany" jest corocznym konkursem ogłaszanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nadzór nad konkursem sprawuje Generalny Konserwator Zabytków. Od tego roku podmiotem realizującym procedurę konkursową jest Krajowy Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków.

 

zabytek zadbany


 

Konkurs skierowany jest do właścicieli, posiadaczy i zarządców zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Jego celem jest promocja opieki nad zabytkami i upowszechnianie najlepszych wzorów właściwego utrzymania i zagospodarowania obiektów. Charakter edukacyjny konkursu polega na popularyzacji wiedzy dotyczącej właściwego postępowania z zabytkami architektury podczas ich użytkowania oraz w trakcie przeprowadzanych remontów.

Ocenie Jury konkursowego podlegać będą jakość i zakres prac konserwatorskich, restauratorskich lub budowlanych, a także wykonane rewitalizacje zabytków architektury. Konkurs promuje właściwe użytkowanie zabytkowych obiektów, ochronę "substancji zabytkowej" podczas wykonywanych remontów, utrzymanie estetycznego wyglądu budowli oraz ich otoczenia, które nierzadko również wpisane jest do rejestru zabytków.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu "Zabytek Zadbany" znajdą Państwo w regulaminie, który można pobrać razem z kartą zgłoszeniową i procedurą oceny zgłoszeń poniżej. W razie pytań lub wątpliwości proszę przesłać wiadomość na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Zgłoszenia do udziału w tegorocznej edycji konkursu muszą być nadesłane do 31 stycznia 2011 roku.

 http://www.zabytek.pl/idm,99,zabytek-zadbany-ogolnopolski-konkurs-dla-wlascicieli-zabytkow.html

Pliki do pobrania:

Regulamin konkursu Zabytek Zadbany - plik w formacie PDF [89 KB]
Załącznik nr 1 do Regulaminu - karta zgłoszeniowa - plik w formacie PDF [148 KB]
Załącznik nr 2 do Regulaminu - procedura oceny zgłoszeń - plik w formacie PDF [78 KB]
Karta zgłoszeniowa do konkursy Zabytek Zadbany - plik w formacie Microsoft Word [59 KB]

 
 • Młyn w Głęboczku

  Prace remontowe

 • Młyn w Głęboczku

  Prace remontowe

 • Chwarszczany

  Prace remontowe

 • Swobnica